Monografia  Andrzeja Ziemskiego „Prawne i etyczne fundamenty demokracji medialnej” jest studium z zakresu ewolucji współczesnych demokracji i wskazuje na postępujący proces przenikania polityki i mediów, co znacząco wpływa na kształtowanie się nowych relacji człowiek – polityka w obliczu wolnego rynku i rewolucji technologicznej opartej o systemy cyfrowe. W pracy zostały poddane eksploracji i usystematyzowane zagadnienia, wartości i normy istotne dla zjawiska opisanej w literaturze kategorii społecznej – demokracja medialna. Poddano też zdefiniowaniu teoretyczne zagadnienia dotyczące fundamentów prawnych i etycznych podstaw demokracji medialnej.

Sylwester Szafarz, dyplomata, pisarz, publicysta polityczny i wybitny specjalista historii i rozwoju Chin, przygotował do druku kolejną książkę: „Pandemia neoliberalnej globalizacji”. Ten tytuł sam mówi za siebie – książka zawiera głęboką refleksję historyczną, politologiczną , ekonomiczną i socjologiczną na temat naszej cywilizacji, jej źródeł oraz współczesności. Z treści książki i formułowanych wniosków oraz mądrej refleksji prognostycznej rysują się przesłanki do odpowiedzi na pytanie: co dalej? A więc: co dalej z pandemią, globalizacją, z neoliberalizmem, co dalej z militaryzacją świata, czystym powietrzem i wodą, co dalej… ? Pytań gnębiących światłą część ludzkości jest wiele. Mądre odpowiedzi dają szansę na rozwiązanie narastających problemów, jakie stoją w najbliższych latach przed całą naszą cywilizacją. Znaczną część odpowiedzi znajdujemy w tej książce. Zawsze aktualne będzie pytanie, czy i jaki będą one miały wpływ na znane i rozpoznane i te nieznane, ale znaczące ośrodki decyzyjne współczesnego świata.

okl 2Przez okres ostatnich dwóch lat, z różną intensywnością, na ogół jednak raz w tygodniu, publikowałem na łamach gazety Trybuna materiały publicystyczne, eseje i komentarze w ramach cyklu My Socjaliści. Obejmowały one szeroki wachlarz  problemów, choć założeniem moim było ukazanie otaczającej nas rzeczywistości społeczno-politycznej poprzez doświadczenia i wartości ideowe polskich socjalistów. Sytuacja ta była konsekwencją mojego zaangażowania w działalność w ruchu socjalistycznym, szczególnie w ramach PPS a także aktywną, prowadzoną od lat działalność dziennikarską i publicystyczną na łamach wielu pism i w Internecie.
Moja działalność w Polskiej Partii Socjalistycznej rozpoczęła się w roku 1993, jesienią. Od tamtego czasu w mniej, lub bardziej aktywnej formie, staram się wzbogacać i wspierać poczynania moich przyjaciół – socjalistów, czy to jako członek władz partii, przewodniczący Rady Naczelnej PPS (w latach 2003-2005) i przewodniczący Komisji Historycznej PPS w ostatnich latach, a także na szerszym forum jako jeden z współtwórców Porozumienia Socjalistów i od 15 lat redaktor naczelny „Przeglądu Socjalistycznego”.

brics 160Książka amb. Sylwestra Szafarza pt.: „Ewolucja BRICS” - to pierwsze na polskim forum publicznym opracowanie dotyczące tej wielkiej organizacji gospodarczej i politycznej zrzeszającej już pięć państw i współpracującej z większością krajów rozwijających się, a także z takimi mocarstwami jak USA, Niemcy, Francja czy W. Brytania oraz z wieloma organizacjami międzynarodowymi. Praca ma charakter kompleksowy, ukazuje drogę kształtowania się idei, poczynania organizacyjne uczestników, plany na przyszłość  i ogrom uwarunkowań globalnych.
W świetle światowej rywalizacji o przywództwo globalne, BRICS to najpoważniejszy uczestnik tej konkurencji o trudnych do przeszacowania zasobach materialnych, wytwórczych i rynkowych oraz o wielkim potencjale nowych idei określających miejsce człowieka we współczesnym świecie i wzajemne relacje pomiędzy organizmami państwowymi i innymi wielkimi ugrupowaniami gospodarczymi i politycznymi.

Dubois okl 2Na początku stycznia 2018 roku ukazała się na rynku czytelniczym książka „Stanisław Dubois (1901-1942)” autorstwa Przemasława Prekiela.
Książka od pierwszych dni budzi żywe zainteresowanie, ze względu na popularność jej bohatera, przedwojennego działacza socjalistycznego, posła na Sejm II RP, więźnia Brześcia, wielkiego idealisty i przywódcy młodych socjalistów.
Stanisław Dubois zginął w Auschwitz w 1942 roku. Pozostawił po sobie obszerny dorobek politczny i dziennikarski oraz pozytywny wizerunek człowieka ideowego, wielkiego patrioty.