Dubois okl 2Na początku stycznia 2018 roku ukazała się na rynku czytelniczym książka „Stanisław Dubois (1901-1942)” autorstwa Przemasława Prekiela.
Książka od pierwszych dni budzi żywe zainteresowanie, ze względu na popularność jej bohatera, przedwojennego działacza socjalistycznego, posła na Sejm II RP, więźnia Brześcia, wielkiego idealisty i przywódcy młodych socjalistów.
Stanisław Dubois zginął w Auschwitz w 1942 roku. Pozostawił po sobie obszerny dorobek politczny i dziennikarski oraz pozytywny wizerunek człowieka ideowego, wielkiego patrioty.


W dniu 12 marca 2018 roku w Warszawie odbyła się uroczysta promocja książki „Stanisław Dubois (1901-1942)” autorstwa Przemysława Prekiela. Organizatorem promocji była Komisja Historyczna Polskiej Partii Socjalistycznej z udziałem Wydawnictwa „Kto jest Kim”.
Honorowym gościem zebrania promocyjnego był mec. Jacek Dubois, wnuk Stanisława.
Autor książki – Przemysław Prekiel podsumował swój okres ponad półrocznej pracy nad książką jako wielkie wyzwanie, udało mu się bowiem dotrzeć do wielu unikalnych materiałów i informacji na temat Stanisława Dubois, które dotychczas nie były nigdzie publikowane.
Trzeba podkreślić, że książka ukazała się w roku 100 lecia polskiej niepodległości i powrotu państwa po 123 latach rozbiorów. Polska Partia Socjalistyczna odegrała w tym ogromną rolę, jako siła polityczna, wojskowa i społeczna. Żaden z ówczesnych ruchów politycznych na Ziemiach Polskich takich zasług dla sprawy niepodległości nie ma.
W promocji książki „Stanisław Dubois (1901-1942)” wzięło udział  ponad sto osób z różnych środowisk lewicowych, naukowych, dziennikarskich w tym grupa działaczy PPS.